PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Środa (19.09) dla starszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy oraz nauczycielki, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do Nadleśnictwa w Gnieźnie. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała. 

 

Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc,  dotykając i słuchając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy,runo leśne i mchy . Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Przedszkolacy spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Wyprawa skończyła się zajadaniem pysznych kiełbasek z rusztu.

Dzisiaj297
Wczoraj696
Ostatni tydzień2376
Ostatni miesiąc12214
Suma odwiedzin435707

piątek, 24, maj 2019