X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

6 grudnia to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Już od samego rana przedszkolaki z grupy Motylki wyglądały przez okna wypatrując czerwonej czapki, siwej brody i worka pełnego prezentów. Kiedy udaliśmy się na spacer, Mikołaj odwiedził naszą salę, zostawiając swoje ślady na dywanie a pod choinką piękne prezenty. Było mnóstwo radości!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy Motylki wzięły udział w konkursie "Mikołajki z PHUP" organizowanym przez firmę PHUP Gniezno na najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy. Dzieci bardzo się zaangażowały i chociaż nie udało nam się zająć miejsca na podium w nagrodę odwiedził nas prawdziwy Mikołaj z dyplomem i słodkimi upominkami.

Czytaj więcej...

25 listopada pluszowe misie przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Czytaj więcej...

Ponieważ grudzień zbliża się wielkimi krokami, a Mikołaj jak co roku ma bardzo dużo pracy postanowiliśmy nie czekać i napisać a właściwie narysować list do Świętego Mikołaja. Bardzo mocno wierzymy w to, że nasze marzenia o pięknych prezentach zostaną spełnione.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu ważnym elementem codziennej edukacji poprzez zabawę są różnego rodzaju gry. Piotruś, Memory, Domino czy Dubble są najczęściej wybierane przez dzieci. Podczas wspólnej gry dzieci nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz radzenia sobie z przegraną. To świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

W ramach realizacji programu przedszkolnego: Poznajemy zawody - kim będę w przyszłości? - dzieci z grupy Motylki zapoznały się z zawodem fotografa. Przedszkolaki dowiedziały się jak działa aparat fotograficzny , ten nowy i ten troszkę starszy, jak wygląda klisza fotograficzna oraz obiektyw. Dzieci bardzo chętnie wcieliły się w rolę fotografa, robiły zdjęcia i wzajemnie dla siebie pozowały.

Czytaj więcej...

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci wraz z Paniami przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski,było uroczyście, biało - czerwono i bardzo patriotycznie.

Czytaj więcej...

Dzieciaki z grupy Motylki postanowiły troszkę porysować, jednak jak zobaczycie nie było to zwykłe rysowanie na kartce papieru. Przedszkolaki otrzymały tacki wypełnione kaszą manną i przy pomocy swojego paluszka mogły tworzyć różne wzory. Dzieciom bardzo spodobało się to, że rysunki potrafią znikać, kiedy potrząsa się tacką. Wykonywane prace były różne, począwszy od kreseczek długich i krótkich po różnej wielkości kółeczka, a skończywszy na usypywanych z kaszy górach.

Czytaj więcej...

W piątek 30 października dzieci z grupy Motylki obchodziły Dzień Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce, a samych dyń w przedszkolu też nie zabrakło.Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego warto jeść dynię oraz jej pestki. Dzieci wspólnie robiły dyniowe dekoracje, odbył się slalom dyniowy oraz układanie dyni od najmniejszej do największej. To był wspaniały dyniowy dzień.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły odłożyć na bok kredki, kartkę i zamienić je na pędzel, farby oraz folię. Sala zmieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną, a malowanie jesiennych pejzaży w tak nietypowy sposób sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić dla naszych chłopców pyszny i zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy. Po skończonej pracy były także upominki, wspólne gry, zabawy i mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę! Cały świat jest nauką przez zabawę, potrzebny jest tylko dorosły, który umiejętnie poprowadzi dziecko przez labirynt wiadomości. Motylki bardzo lubią kreatywnie spędzać czas. W wolnej chwili malujemy, wycinamy, doświadczamy, eksperymentujemy a najważniejsza przy tym jest dobra zabawa. Spójrzcie tylko na te uśmiechy!

Czytaj więcej...

15 września dzieci z grupy Motylki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami. Razem szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną historię małej Kropki, a potem z kolorowych kropek robiliśmy fantazyjne rysunki. Było kolorowo i radośnie.

Czytaj więcej...

Motylki to my - tak się nazywamy, codziennie rano nasze przedszkole z uśmiechem na buzi odwiedzamy. Mamy już 4 lata. W naszej grupie jest 11 chłopców i 14 dziewczynek. Wszyscy za sobą tęskniliśmy i bardzo się cieszymy, że w końcu możemy bawić się razem w przedszkolu. Poznaliśmy już naszą nową salę oraz zabawki. Bardzo nam się tutaj podoba i aktywnie spędzamy każdy dzień.

Czytaj więcej...

Dzisiaj519
Wczoraj630
Ostatni tydzień4888
Ostatni miesiąc9595
Suma odwiedzin775546

niedziela, 17, styczeń 2021