X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

W miniony czwartek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, „co mnie czeka” itp. Sprawdzaliśmy także jakie części garderoby u poszczególnych dzieci są w paski. Wśród atmosfery tańca i zabawy, ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, był pełen radości oraz posłużył dalszej integracji grupy.

Czytaj więcej...

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe przytulanki opanowały naszą salę 25 listopada, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Pluszowego Misia. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Czytaj więcej...

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest obecnie najgroźniejszym szkodnikiem kasztanowca zwyczajnego białego. Jaja składane są na liściach, a wylęgłe larwy wgryzają się do wnętrza blaszek liściowych, obniżając zdolność fotosyntezy. Liście na skutek żerowania brązowieją, zasychają i przedwcześnie opadają. Szkodnik zimuje w stadium poczwarki w opadłych liściach kasztanowca. Jednym ze sposobów na ograniczenie populacji szrotówka jest bardzo dokładne i sukcesywne wygrabianie liści spod chorych drzew. W tym celu nasze Żabki, pewnego pięknego listopadowego dnia, udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie spod kasztanowca zgrabiły wszystkie liście. Mamy nadzieję, że nasz trud pomoże choć trochę naszemu drzewu.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Żabkach” odbyła się 30 października. Od samego rana trwały przygotowania, a następnie nasi Mali Artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swoim paniom oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.

Czytaj więcej...

We wtorek 27 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszej grupie. Tego dnia rządził kolor pomarańczowy, zarówno na naszych ubraniach jak i dekoracjach. Sprawdziliśmy co znajduje się w środku dyni, odważni spróbowali dyniowych pestek i wykonaliśmy dyniowy stroik na patyku. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi, a uśmiechy nie schodziły z naszych buziek!

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu tematyką zajęć u Żabek były „Zwierzęta domowe”. Dzięki uprzejmości mamy Oli z naszej grupy, dzieci mogły się zapoznać ze świnką morską, pupilem Oli.  Podczas zajęć nasze przedszkolaki w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznały się z wyglądem świnki morskiej, sposobem odżywiania i dbania o nią. Żabki mogły pogłaskać i nakarmić Zumę-świnkę morską. Wspaniałe doświadczenie! Bardzo dziękujemy Pani Asi za odwiedziny Zumy  w przedszkolu. Na zakończenie dzieci w grupach wykonały album o zwierzętach domowych:)

Czytaj więcej...

W ostatnich tygodniach dzieci z naszej grupy poznawały owoce i warzywa. Tego dnia skupiliśmy się na tym, co kryje się w owocach. Najpierw oglądaliśmy pestki poszczególnych owoców za pomocą lup, następnie staraliśmy się ustalić do jakich owoców one należą. Później postanowiliśmy posiać nasze nasionka w doniczkach, aby móc je później pielęgnować i czekać, czy coś z nich wyrośnie. Zabawę zakończyliśmy rozpoznawaniem owoców po smaku. Wszystko udało się doskonale! Dodatkowo podczas tego tygodnia nauczyliśmy się wierszyka „Wpadła gruszka…”

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola , o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy "Żabki". Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia (by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi), uściskały. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Czytaj więcej...

We wtorek 15 września zorganizowaliśmy Dzień Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka), wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas zabaw na dywanie.

Czytaj więcej...

W roli przedszkolaków zadebiutowały „Żabki”. Nasza grupa składa składa się z dzieci 3 i 4 letnich. Chociaż rozstać się z rodzicami i opiekunami nie było łatwo, maluchy odważnie wkroczyły na przedszkolną salę. Zapoznały się z koleżankami i kolegami, a także z każdym dniem coraz śmielej uczestniczyły we wspólnych zabawach. W progu, z uśmiechem, witały je wszystkie panie i pracownicy przedszkola.

Czytaj więcej...

Dzisiaj520
Wczoraj630
Ostatni tydzień4889
Ostatni miesiąc9596
Suma odwiedzin775547

niedziela, 17, styczeń 2021