X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w całym roku, dlatego co roku w naszym przedszkolu ten dzień obchodzimy bardzo uroczyście. Od rana w każdej grupie jak i w całym przedszkolu panowała bardzo radosna, a zarazem ożywiona atmosfera.

Wszystkie dzieci pięknie ubrane z radością wyczekiwały chwili kiedy nastąpi wspólne kolędowanie, składanie najserdeczniejszych życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne jedzenie posiłków przy stole pięknie nakrytym obrusem oraz przyzdobionym świątecznymi ozdobami, 
a potem wyczekiwany od dawn
a Gwiazdorek.

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu w Biedronkach bohaterem zajęć był bałwanek. Za oknem nie ma jeszcze śniegu, żeby móc pójść i ulepić prawdziwego bałwana,ale po naszych zajęciach będziemy na pewno wzorowo przygotowani do wykonania tego zadania jak tylko śnieg spadnie z nieba! Cierpliwie czekamy :) 

Czytaj więcej...

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania. Biedroneczki postanowiły udekorować pierniczki, pobudziły inwencje twórczą , a przede wszystkim odczuły radość świąteczną i super zabawę :)

Czytaj więcej...

Pędzą sanie z reniferem. Mikołaj jest czarodziejem. Wzór prezentów zawsze ma. No i śmieje się ha! ha! Biedronki szukały Mikołaja po całym przedszkolu i znalazły prezenty pod choinką. Mikołaj zrobił niespodziankę i wszedł przez okno, zostawiając ślady od śniegu. W Biedroneczkach było gwarno, czerwono i wesoło….

Czytaj więcej...

Grupa najmłodsza Biedronki uwielbia zabawy przy muzyce i chętnie korzysta z różnych rekwizytów podczas zajęć. Muzyka wspomaga rozwój i rozwija pamięć, relaksuje i uczy. Biedroneczki rozwijają się muzycznie co możemy zaobserwować …..

Czytaj więcej...

W  piątek (27.11) nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na tę okoliczność przygotowano odpowiednie dekoracje sali, śmieszne i pouczające zabawy, konkursy oraz wróżby a także smaczny poczęstunek.Wszystkie przedszkolaki były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości.
Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.  Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieciom została przypomniana legenda o wróżbach.

Czytaj więcej...

25 Listopada dzieci z grupy Biedronek obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, duże, czarne, brązowe. Każdy Miś był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, a także wspólnie śpiewały piosenki. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, fotobudke, przejście po śladach misia, a nawet karmienie misia miodem.
Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu zapoznaliśmy się z zawodem fotografa. Maluszki dowiedziały się jak wygląda aparat fotograficzny, ten nowy i ten troszkę starszy, klisza fotograficzna oraz obiektyw. Pod koniec tygodnia dzieci wykonały swoje piękne ramki na zdjęcie, a następnie nadszedł czas na profesjonalną sesję fotograficzną z zaprezentowaniem swych prac. Dzieci bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia i jednogłośnie stwierdziły, że praca fotografa jest bardzo ciekawa i inspirująca. 

Czytaj więcej...

W tym tygodniu Biedroneczki obchodziły Dzień zdrowego żywienia. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się dlaczego ważne jest jedzenie owoców i warzyw, oraz w jaki sposób zdrowe żywienie wpływa na życie każdego z nas.

Czytaj więcej...

Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dynie w górze.
Dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie.
 
W październiku Biedroneczki świętowały Dzień Dyni. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi dynia oraz w jaki sposób możemy ją wykorzystać. Tego dnia odbyły się również dyniowe zabawy i konkursy :)

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu Biedroneczki wybrały się na spacer w zaskakującym towarzystwie. Zamieszkujący nasze przedszkole kolorowy pluszowy wąż pomagał nam ćwiczyć chodzenie  w parach. Okazał się bardzo pomocny i wcale nie groźny :) Wszystkie dzieci bardzo go polubiły. Najprawdopodobniej będzie bardzo często towarzyszył nam podczas wyjść na spacery :)

Czytaj więcej...

Nasi domowi ulubieńcy- dbamy o zwierzęta domowe. W tym tygodniu poznaliśmy zasady dbania o zwierzęta domowe tj. karmienie ich, wizyty u weterynarza, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen a także wychodzenie na spacer. Już wiemy jak nazywać dorosłe i młode zwierzęta.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Biedroneczek przyniosły na zajęcia różne warzywa i owoce. Po omówieniu ich i zważeniu ciężkości z wykorzystaniem wagi, wykonały ciekawą pracę plastyczną: pokrojone warzywa zostały wykorzystane jako pieczątki. Dzieci pomalowanymi warzywami tworzyły ciekawe, kolorowe kompozycje.

Czytaj więcej...

Jesteśmy grupą trzylatków, która liczy 25 dzieci w tym 10 dziewczynek i 15 chłopców. Przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z naszymi paniami . Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Czytaj więcej...

Dzisiaj492
Wczoraj630
Ostatni tydzień4861
Ostatni miesiąc9568
Suma odwiedzin775519

niedziela, 17, styczeń 2021